Reklama Toyota

Pisał, że jest lekarzem i da jej 50 tys. dolarów. Oczywiści 40-latka dała się na to złapać

Rzekomy lekarz, którego około 40-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego poznała za pośrednictwem Tik-Tok-a pisał, że nazywa się Mariusz Linkiewicz, jest wdowcem wychowującym córkę. Kiedyś mieszkał w Ameryce ale przeprowadził się do Krakowa a pracuje jako lekarz na Ukrainie.

Lekarz powiedział, że zamierza wysłać kobiecie na jej konto bankowe 50 tysięcy dolarów. Instruował co ma zrobić, żeby wejść w posiadanie pieniędzy. Opłat, które musiała wykonać pokrzywdzona nie było końca: a to za przewalutowanie, a to opłata podatkowa, znaczek akcyjny itp. Po dokonaniu kilku takich przelewów na które zapożyczyła się w banku pokrzywdzona zrozumiała, że została oszukana. Straciła ponad 9 tysięcy złotych.

Legendy, jakie oszuści wymyślają, są przeróżne. Począwszy od zablokowanych, z różnych przyczyn, kont bankowych, poprzez uiszczenie opłat manipulacyjnych za wysłane do internetowej znajomej wartościowej paczki, która „utknęła” gdzieś na granicy.

Warto podkreślić, że owe opłaty, sięgają kwot rzędu kilku tysięcy złotych. Zmanipulowane kobiety wykonują bezmyślnie polecenia internetowego amanta, który podając przeróżne konta bankowe zarejestrowane w różnych częściach świata, wyłudza znaczne sumy pieniędzy.

Zdarza się, że kobiety, aby pomóc „żołnierzowi”, zaciągają kredyty bankowe. Sprawcy najczęściej posiadają wiele fałszywych profili. Budują swoją internetową „tożsamość”. Fałszywe zdjęcia i fałszywe informacje dotyczące codziennego życia. Wszystko po to, by uśpić czujność ofiary i w ten sposób wyłudzić pieniądze.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Warto pamiętać, że przestępcy często korzystają z automatycznych translatorów, więc sposób ich pisania może być nieskładny.

Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym zupełnie osobom. O wszystkich wyłudzeniach i próbach wyłudzenia pieniędzy dobrze jest poinformować Policję.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Poprzedni artykułGabriel Seweryn, gwiazdor „Królowych życia” pochowany (ZDJĘCIA)
Następny artykułSzczerze podziękował policjantom za to, że idzie do więzienia (FILM)