Reklama Toyota

Tragiczna wiadomość. Nie żyje aspirant Mariusz Wąsowicz

Z przykrością zawiadamiamy, że w środę (12 kwietnia) po ciężkiej chorobie w wieku 42 lat odszedł na wieczną służbę nasz przyjaciel i serdeczny kolega starszy aspirant Mariusz Wąsowicz – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy.

Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu policjantów i pracowników Policji składa Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektor Jarosław Pasterski oraz Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinspektor Tomasz Szuda.

Starszy aspirant Mariusz Wąsowicz rozpoczął służbę w Policji w lipcu 2008 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie w województwie zachodniopomorskim. W 2009 roku przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze gdzie służył początkowo w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. W 2013 roku rozpoczął służbę w Zespole Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policyjnych Wydziału Sztab Policji i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 1 czerwca 2020 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy.

Starszy aspirant Mariusz Wąsowicz był absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego, ukończył studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Był serdecznym i uczynnym kolegą, nigdy nie odmówił pomocy i sam uczestniczył wielu policyjnych działaniach. Można było wielokrotnie spotkać Mariusza podczas zabezpieczania imprez masowych, a następnie – podczas służby w ruchu drogowym – w działaniach na drogach zielonogórskiego powiatu.

Mariusz Wąsowicz pozostawił pogrążone w żałobie ukochaną żonę oraz córkę. Również my, koledzy Mariusza w zielonogórskiej komendzie odczuwamy wielki smutek i pustkę po stracie serdecznego przyjaciela.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Poprzedni artykułGroźny wypadek w powiecie leszczyńskim. Lądował śmigłowiec LPR (zdjęcia)
Następny artykułPoważny wypadek na obwodnicy Pniew. W akcji LPR (zdjęcia)