Taki sposób na kradzież w markecie wymyślił sobie 38-latek

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kradzież w warunkach recydywy odpowie 38-latek, który wpadł na gorącym uczynku w jednym z bialskich marketów. Jego łupem padł asortyment sklepu na kwotę ponad 1200 zł. Sprawca próbował jej wywieźć w wózku dziecięcym.

Do zdarzenia doszło w jednym z bialskich marketów. Z informacji przekazanych przez pracownika ochrony wynikało, że zatrzymał złodziej. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie jak też dane „amatora cudzego mienia”.

Okazało się, że jest to 38-latek znany mundurowym. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna przekroczył linię kas zabierając ze sobą szereg produktów w tym odzież, alkohol, zabawki i produkty spożywcze na kwotę ponad 1200 zł. A wszystko ukrył w… wózku dziecięcym.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a produkty w stanie nienaruszonym wróciły do sklepu. 38-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara to może zostać zwiększona o połowę.

Poprzedni artykułVolkswagen roztrzaskany o drzewo. Kierowca nie miał żadnych szans
Następny artykułBMW zmiażdżone po zderzeniu z ciężarówką. Ukrainiec oszukał przeznaczenie (ZDJĘCIA)