Reklama samochody.pl

Ciężarówka uderzyła w busa.Wypadek podczas wycieczki. Dziewięcioro dzieci w szpitalu (ZDJĘCIA)

Dzieci z gminy Krzemieniewo podróżowały busem, w którego dziś po południu na DK8 w pobliżu Braszowic uderzyła ciężarówka. Do szpitala w Ząbkowicach Śląskich i w Polanicy przetransportowano dziewięć osób. Pozostałej siódemce dzieci i dwóm opiekunom nic się nie stało. Policja wyjaśnia przyczynę i okoliczności groźnego zderzenia.

Grupa dzieci była na wycieczce. We wtorek (7.06) około godz.16.00 na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Braszowic doszło do wypadku. W busa, którym jechali, uderzył samochód ciężarowy marki volvo. – Na łuku drogi przyczepa volvo przekroczyła oś jezdni i zjeżdżając na przeciwny pas ruchu zahaczyła o bok busa marki iveco przewożącego dzieci – powiedziała Katarzyna Mazurek, oficer prasowa KPP w Ząbkowicach Śląskich.
Busem podróżowało szesnaścioro dzieci w wieku 13 i 14 lat oraz dwoje opiekunów. – Dziewięcioro dzieci zostało poszkodowanych, ale nie są to obrażenia zagrażające życiu – dodała Mazurek. Część z uczniów zraniły kawałki szyb, które wyleciały z okien po uderzeniu vovlo. Karetkami pogotowia przewieziono ich do szpitali w Ząbkowicach Śląskich i w Polanicy. Pozostałe dzieci i opiekunowe oraz kierowca nie wymagali hospitalizacji. Zostali przewiezieni autobusem zastępczym do świetlicy wiejskiej w Braszowicach.
Obaj kierowcy, 32 latek z volvo i 43 latek z iveco, byli trzeźwi.
Na miejscu zdarzenia policja dokonała oględzin i zabezpieczyła ślady hamowania. Warunki pogodowe nie były najlepsze, nawierzchnia drogi była śliska po opadach deszczu.- Nie przesądzamy o winie. Trwa postępowanie wyjaśniające – powiedziała rzeczniczka ząbkowickiej komendy.
tekst. Radio Elka Leszno / foto. dzięki uprzejmości portali Expres-Miejski.pl  
Poprzedni artykułRazem pili alkohol, pokłócili się i wtedy żona dźgnęła męża nożem. Jest w ciężkim stanie
Następny artykułBył kompletnie pijany. Dodatkowo jechał kradzionym rowerem