Reklama Toyota

Szarpanina o brak maseczki. Pijany 41-latek odpowie „za napaść na policjanta”

Policjant zwrócił mu uwagę, że idąc ulicą nie ma założonej maseczki.  Wtedy 41-latek zareagował agresją, która nie zakończyła się tylko na wulgaryzmach rzucanych w kierunku funkcjonariusza. Podczas próby obezwładnienie doszło do rękoczynów. Mieszkaniec Gostynia trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był pijany.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 30 marca br. około godz. 19. na ulicy Wiosny Ludów w Gostyniu. Dzielnicowy zauważył mężczyznę, który zataczając się wchodził na jezdnię, do tego nie miał maseczki zakrywającej nos i usta. – Policjant zwrócił mu uwagę, aby zachowywał się zgodnie z prawem, na co ten zareagował agresją. Obrażał mundurowego słowami wulgarnymi, a jego agresja narastała. Podczas obezwładniania szarpał policjanta za mundur powodując jego rozerwanie – mówi asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Był pijany. Miał 1,9 promila alkoholu organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Gostyn24.pl