Reklama samochody.pl

Uciekał przed policją… ponieważ był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci grupy SPEED udaremnili ucieczkę kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał, ponieważ miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu a dodatkowo posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek 24 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowym Tomyślu na ul. Działkowej zauważyli kierującego Citroenem Berlingo, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze grupy SPEED użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu. 40- letni kierujący widząc sygnały, zatrzymał się. Gdy policjant wysiadł z radiowozu, mężczyzna rozpoczął ucieczkę po nowotomyskich ulicach. Kierujący uciekając przed policjantami, jechał z nadmierną prędkością i stwarzał niebezpieczne sytuacje z innymi uczestnikami ruchu.

Podczas manewru skrętu w lewo na drogę gruntową kierujący uderzył w skarpę ziemi. Ten moment wykorzystali policjanci i po chwili zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl.

Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol, niezwłocznie poddali go badaniu alkomatem. Okazało się, że kierujący ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych ustalono, iż mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzedni artykułNowy Tomyśl. Dwa nowe motocykle marki BMW już na wyposażeniu policjantów (zdjęcia)
Następny artykułPożar drewnianej karczmy w Rezerwacie Archeologicznym (zdjęcia)