Reklama Toyota

Strażacy nurkowie ćwiczą na terenie Piły (ZDJĘCIA)

Piła w ostatnim tygodniu sierpnia br. jest gospodarzem letniego obozu-zgrupowania specjalistycznych grup ratownictwa wodno-nurkowego województwa wielkopolskiego.

W ramach obozu przygotowano cykl zajęć. Strażacy ćwiczą procedury nurkowe, konfigurację sprzętu. Zaplanowano również zapoznanie z akwenami w rejonie chronionym pilskiej grupy wodno-nurkowej, a także wyjazd do Kołobrzegu, w celu poznania z morską służbą ratowniczo poszukiwawczą SAR.

Jeden dzień w trakcie obozu przeznaczono na ćwiczenia bojowe. Cztery różne epizody, na czterech akwenach na terenie miasta Piły. Każda z grup podejmowała działania związane z ratownictwem na wodzie i pod wodą. Przygotowane epizody zakładały między innymi wywrócenie się żaglówek w trakcie regat żeglarskich, odnalezienie i wyłowienie beczek z niebezpieczna substancją czy wypadek nurka na głębokości około 8 metrów. Współdziałanie z specjalistycznymi grupami ćwiczą strażacy z obu jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP w Pile oraz strażacy z jednostek OSP Kaczory, Łobżenica, Piła oraz Wyrzysk.

Opracowanie & zdjęcia: st. kpt. Paweł Kamiński

Poprzedni artykułZaginął Jarosław Strzelecki. Wypisał się ze szpitala i zniknął
Następny artykułAle wstyd. Policjant kradł w sklepie budowlanym