Reklama Toyota

Ale wstyd. Policjant kradł w sklepie budowlanym

Policjant został przyłapany na tym jak ukradł drobny element w sklepie budowlanym w Płocku. Od razy wszczęto procedurę zwolnienia go ze służby.

Policjanci, 20 sierpnia, zostali powiadomieni o mężczyźnie, który kradła w sklepie i został zatrzymany przez pracowników. Wezwany na miejsce patrol stwierdził, że złodziej jest policjantem z komisariatu w Gąbinie. Sporządzono w tej sprawie kompletną dokumentację.

W komendzie miejskiej w wszczęto w tej sprawie czynności, w celu skierowania do sądu wniosku o ukaranie sprawcy kradzieży.

Tego samego dnia komendant wojewódzki policji w Radomiu podjął decyzję o wszczęciu postępowania w kierunku zwolnienia policjanta ze służby.

Jak informuje mazowiecka policja procedura zwolnienia ze służby wymaga dochowania ustawowych terminów, dlatego też czynności te nadal trwają. – Nie ma miejsca w naszych szeregach dla osób, które dopuszczają się łamania prawa.

Osoby noszące policyjny mundur muszą liczyć się z tym, że konsekwencje ich zachowania będą bardziej dolegliwe, ponieważ poza odpowiedzialnością karną, ponoszą także odpowiedzialność dyscyplinarną. Taka też ma miejsce w tym przypadku – informuje mazowiecka policja.

Poprzedni artykułStrażacy nurkowie ćwiczą na terenie Piły (ZDJĘCIA)
Następny artykułOgromny pożar kilku budynków. Sytuacja jest bardzo poważna