Sprzedała telefon zablokowany przez operatora. Zatrzymała ja policja

Policjanci z ustalili podejrzaną o oszustwo. Kobieta sprzedała mężczyźnie telefon, który został zablokowany przez operatora. Postępowanie w sprawie oszustwa jest w toku.

Kryminalni z komendy w Szamotułach otrzymali informację o tym, że w dniu, 7 marca, mieszkaniec Szamotuł padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna znalazł na portalu aukcyjnym iPhone’a, którego chciał kupić. Po wytargowaniu zadowalającej obie strony kwoty, kupujący umówił się ze sprzedającą w Szamotułach. Tam mężczyzn przekazał kobiecie 3500 zł, a w zamian za to dostał telefon.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że mężczyzna mógł paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Gdy sprawdził telefon okazało się jednak, że jest on zablokowany przez operatora. Kiedy skontaktował się z kobietą, która sprzedała telefon, ta usunęła aukcję, a zgłaszający nie miał już żadnego kontaktu z podejrzaną o oszustwo.

Kryminalni wykonali więc szereg czynności, aby ustalić kim była sprzedająca. Dzięki wnikliwej analizie dostępnych poszlak oraz na podstawie pracy operacyjnej ustalili podejrzaną o oszustwo. Okazało się, że była to 36-letnia mieszkanka Ostroroga.

Już następnego dnia podejrzana została zatrzymana i przesłuchana. Usłyszała zarzut oszustwa. Na poczet przyszłej kary wobec kobiety zastosowano zabezpieczenie majątkowe. Postępowanie w sprawie jest w toku, prowadzą je policjanci z Szamotuł.

Poprzedni artykułNapadł na sklep. Na głowie miał naciągniętą pończochę
Następny artykułKradzionym autem staranowali witrynę sklepu. Udał im się ukraść cukierki za 4 zł (FILM)