Reklama samochody.pl

Wjechał w budynek OSP Chojno. Sprawca najpierw zbiegł z miejsca potem sam się zgłosił na policję (ZDJĘCIA)

Dzisiaj około godziny 2.30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o tym, iż w Chojnie nieznany kierujący samochodem wjechał w budynek strażnicy OSP.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego. W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, iż kierujący samochodem wyszedł z pojazdu o własnych siłach, nie potrzebował pomocy medycznej i na pierwszy rzut oka nie można było stwierdzić czy znajdował się pod wpływem alkoholu. W trakcie gdy świadek wzywał na miejsce służby ratunkowe, kierujący oddalił się z miejsca kolizji.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz pozostałą niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Oprócz budynku strażnicy, uszkodzony został również wóz OSP oraz znak drogowy. Z ustaleń wynikało, iż kierującym mógł być obywatel Ukrainy, więc funkcjonariusze rozpytali też okolicznych mieszkańców oraz sprawdzili miejsca przebywania obywateli Ukrainy w pobliżu miejsca zdarzenia, jednak nie posiali oni informacji na temat zajścia. Policjanci opatrolowali też okoliczny teren za sprawcą wykroczenia.

W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili podejrzewanego o spowodowanie zdarzenia drogowego. Trwają czynności zmierzające do wyciągnięcia wobec mężczyzny konsekwencji za popełnione przewinienie.

Aktualizacja godzina 15:41

Ustalony przez policjantów 31-letni sprawca zdarzenia drogowego w Chojnie przed chwilą przyszedł na Komisariat Policji we Weronkach. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych – informuje portal wlkp112.pl Sandra Chuda z szamotulskiej policji

Poprzedni artykułTo już dziś wielkie święto w Wilkowie Polskim. Co się wydarzy?
Następny artykułJuż jest! OSP Wilkowo Polskie z nowym wozem strażackim (ZDJĘCIA)