Reklama Toyota

Aż 50 razy ukradł zboże z jednego magazynu

Szamotulscy kryminalni przedstawili 50 zarzutów podejrzanemu o liczne włamania do magazynu i kradzieże pszenicy i pszenżyta. Ostatnim razem został przyłapany przez właścicieli na gorącym uczynku.

Nocą z 30 na 31 maja br. przed godziną 4:00, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do magazynu mieszczącego się na terenie gminy Obrzycko i kradzieży zboża.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci szamotulskiej patrolówki, okazało się, że sprawca został przyłapany przez pokrzywdzonych praktycznie na gorącym uczynku i był znany zgłaszającym. Z ustaleń wynikało, iż podejrzanym był 48-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, więc nie było trudno go zatrzymać.

Policjanci zastali go w miejscu zamieszkania. Na ich widok mężczyzna próbował uciekać, jednak bezskutecznie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się szamotulscy kryminalni. Po przesłuchaniu pokrzywdzonych okazało się, iż nie było to pierwsze włamanie w wykonaniu podejrzanego. Po zebraniu materiałów dowodowych doliczono aż 50 kradzieży zboża. Dochodziło do nich od listopada ubiegłego roku.

Z magazynu podczas każdego z tych włamań ginęło zawsze około 200 kg pszenicy lub pszenżyta. Łączne straty szacuje się na około 14 tys. zł.

48-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułKradły perfumy i za każdym razem liczyły kwoty. Liczyły na wykroczenie, ale… się przeliczyły
Następny artykułUkradł rower i jeszcze zrobił awanturę