Reklama Toyota

Spotkali się w 4 na piwie, wszyscy ukarani mandatami

Czterech mężczyzn z powiatu ostrzeszowskiego nie stosowało się do wprowadzonych 24 marca 2020 roku obostrzeń dotyczących poruszania i gromadzenia się osób. Postanowili spotkać się we czwórkę na piwo w samochodzie. Ukarano ich mandatami.
W minioną środę (25 marca) około godziny 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że w Palatach ma stać pojazd, w którym grupka osób ma spożywać alkohol.

– Patrol podejmujący interwencję potwierdził, że w unieruchomionym pojeździe znajduje się czterech mężczyzn – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Panowie spotkali się tam wyłącznie w celach towarzyskich. Funkcjonariusze nie widzieli podstaw do ulgowego potraktowania mężczyzn. Ich nieodpowiedzialna imprezka nie tylko łamie wprowadzone zaostrzenia przepisów, ale też podnosi ryzyko epidemiologiczne. Cała czwórka została ukarana mandatami w wysokości 100 złotych każdy.

Przypominamy o treści Zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Wprowadza się całkowity zakaz gromadzenia się osób – nie licząc członków najbliższej rodziny. Respektujmy nowe przepisy dla dobra całego społeczeństwa i, co najważniejsze, nas samych.

źródło: www.infoostrow.pl

Poprzedni artykułMiał objawy koronawirusa. Uciekł z przychodni. Policjanci musieli go obezwładnić
Następny artykułGroźne dachowanie samochodu osobowego