Reklama samochody.pl

Spłonęło 1,5hektara lasu. W akcji samolot gaśniczy. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych (ZDJĘCIA,WIDEO)

W środę, 28 kwietnia między Wioską a Rakoniewicami doszło do pożaru lasu. Straty po pożarze oszacowano na około 30 tysięcy złotych. 

Zgłoszenie dyżurny Grodziskich strażaków otrzymał około godziny 11:50. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego oraz ochotników z Rakoniewic. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu straży okazało się, że potrzebne będą kolejne zastępy. Dyżurny niezwłocznie zadysponował ochotników z Rostarzewa, Ruchocic oraz Wioski. Łącznie z pożarem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Łącznie spaleniu uległo 1,5 hektara poszycia leśnego. Ogień dosyć szybko się rozprzestrzeniał i nadpaleniu uległy również drzewa. Straty leśnicy oszacowali na 30 tysięcy złotych. W akcji zaangażowany był również samolot gaśniczy, który dokonał jednego zrzutu wody.

Sytuacja była dość dynamiczna ze względu na panujący wiatr. Leśnicy ocenili, określili to jako trzecia klasa drzewostanu czyli las duży około 40 do 60 lat. Działania na miejscu pożaru zakończono o godzinie 15:55.

Poprzedni artykułPotrącenie dziecka w Pile. Służby na miejscu
Następny artykułPoważny wypadek. 19-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. W akcji LPR (ZDJĘCIA,WIDEO)