Reklama samochody.pl

Poważny wypadek. 19-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. W akcji LPR (ZDJĘCIA,WIDEO)

Na drodze wojewódzkiej 308 Grodzisk Wielkopolski – Kościan doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i  ciągnik rolniczego. 19-latek został poważnie ranny. Na miejsce zadysponowano Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do poważnego wypadku doszło, we wtorek 27 kwietnia. Grodziskie służby zgłoszenie otrzymały około godziny 14:50. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego oraz ochotników z Grodziska Wielkopolskiego, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dojeździe na miejsce pierwszych służb zastano ciągnik rolniczy, który blokował jezdnię w obu kierunkach oraz samochód osobowy marki volkswagen, który był bardzo rozbity, a w pojeździe znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażacy natychmiast przystąpili do uwolnienia młodego mężczyzny. Za pomocą narzędzi hydraulicznych udało się uwolnić 19-latka. Po wydostaniu go z pojazdu natychmiast przekazano go pod opiekę przybyłego na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Pracujący na miejscu lekarz podjął decyzję o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik9 z Poznania). 19-latek z poważnymi urazami czaszkowo-mózgowymi drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala.

  • Kierowca golfa zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość, która spowodowała, że 19-latek stracił panowanie nad pojazdem- mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski