Reklama samochody.pl

Spłonęła wiata, a w środku baloty. Uszkodzeniu uległ również kombajn (ZDJĘCIA)

W dniu 12 września ok. godziny 00:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty wypełnionej słomą w miejscowości Smółki gm. Koźminek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęte zostały baloty słomy znajdujące się pod wiatą, dodatkowo paliło się poszycie dachu wiaty oraz kombajn zbożowy, znajdujący się tuż obok wiaty. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania z właścicielem ustalono, iż pod wiatą składowane jest około 200 sztuk balotów.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów podano 4 prądy wody na palącą się słomę i kombajn. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej sukcesywnie podawano kolejne prądy wody w tym jeden prąd wody w obronie na znajdujący się obok silos wypełniony do połowy zbożem.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępu z Państwowej Straży Pożarnej KDR podjął decyzje o wykorzystaniu hydrantu naziemnego zlokalizowanego nieopodal gospodarstwa. Dodatkowo zaopatrzenie wodne realizowano metodą dowożenia z hydrantu oddalonego 1 km od miejsca zdarzenia oraz z cieku wodnego znajdującego się 3 km od miejsca zdarzenia. Teren działania podzielono na trzy odcinki bojowe, gdzie łącznie podawano 10 prądów wody.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wywiezienia nadpalonych balotów słomy na pobliskie pole, gdzie ponownie zostały przelane wodą. Pożar ugaszono, działania zakończono.

Poprzedni artykułExactly what the Features of Online Data Room?
Następny artykułOstrzeżenie meteorologiczne! Uwaga na burzę i ulewy