Reklama samochody.pl

Poważny wypadek osobówki i traktora. Dwie osoby ranne (zdjęcia)

02 stycznia 2023 roku o godzinie 17:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęła informacja o wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr.25.

Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr.1 w Kaliszu oraz dwa  zastępy  OSP  Tykadłów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem  samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Pojazdami łącznie podróżowały trzy osoby, wszystkie znajdowały się poza pojazdami, dwie osoby wymagały KPP natomiast jedna nie wymagała pomocy medycznej. Na miejscu obecna była policja, droga została całkowicie zablokowana.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu karetki pogotowia personel medyczny przejął opiekę nad poszkodowanymi. Na podstawie przeprowadzonych badań ZRM podjął decyzję o przewiezieniu obu osób do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu dalszej hospitalizacji. Ruch na drodze na czas prowadzonych działań był całkowicie zablokowany, Policja zorganizował objazdy.

Po zakończeniu czynności realizowanych przez Policję z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz pozostałości powypadkowe. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały usunięte przez pomoc drogową. Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 34 minuty.

 

Poprzedni artykułTak wyglądają nowe policyjne legitymacje
Następny artykułDramatyczna walka o życie mężczyzny zakończona sukcesem