Reklama Toyota

Zniknął absurdalny parking dla psów na osiedlu w Poznaniu

Zniknął parking dla psów na osiedlu w Poznaniu.

Parking dla psów został uruchomiony na osiedlu Rusa w Poznaniu. Już niknął, ale wiadomo kto wpadł na tak absurdalnym pomysł.

O absurdzie informowała Poznańska Ochrona Zwierząt. Na osiedlu Rusa pojawiła się metalowa barierka z napisem parking i symbolem psa. Oznacza to, że w tym właśnie miejscu właściciele mają przywiązywać swoje czworonogi.

Poznańska Ochrona Zwierząt przypominiała, że z punktu widzenia prawa zostawienie psa przed sklepem bez opieki, stanowi wykroczenie. Oznacza ono nie zachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Grozi za to mandat w wysokości nawet 500 zł.

Opiekunowie zwierząt powinni zastanowić się nad bezpieczeństwem psów. Pozostawienie psa pod sklepem, naraża go na wiele niebezpieczeństw, zarówno ze strony ludzi, jak i ze strony innych zwierząt.

Okazuje się, że parking dla psów postawiła Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych. Parkingi dla psów, które znajdowały się na terenie os. Rusa zostały usunięte. – Biorąc pod uwagę, która mówi zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę, nie chcemy przyczyniać się do złego traktowania czworonogów. Montaż przedmiotowych konstrukcji nie był dobrą decyzją, w związku z tym dziękujemy za zwrócenia nam uwagi – wyjaśnia Julia Tritt ze spółdzielni w rozmowie z epoznan.pl.

Poprzedni artykułZnana z Big Brothera powalczy o senat
Następny artykułArticles or blog posts About Dataroom Software