Reklama samochody.pl

Spłonęła stodoła! W akcji 10 zastępów straży pożarnej

Dziś 27 marca (piątek) kilka minut po godzinie 15:30 Zgłoszenie przyjęto na numer alarmowy 998 w formie „formatki” z WCPR-u Poznań do Wolsztyńskich Strażaków o pożarze szopki przy budynkach mieszkalnych w miejscowości Przemęt (Powiat Wolsztyński, Gmina Przemęt).

Na miejsce w pierwszej kolejności wysłano dwa zastępy miejscowych strażaków z OSP Przemęt oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna. Po dojeździe pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar stodoły, w której znajdowały się maszyny rolnicze oraz sprzęt warsztatowy, okazało się, że siły i środki są niewystarczające więc natychmiast zadysponowano dwa zastępy z OSP Kębłowo oraz po jednym z OSP Bucz, OSP Kaszczor, OSP Mochy oraz OSP Świętno. Łącznie na miejsce wezwano 10 zastępów straży pożarnej. Na czas prowadzonych działąń zastęp OSP Siedlec zabezpieczał rejon operacyjny w swojej bazie. W każdej chwili miał być gotowy do alarmowego wyjazdu. 

Konstrukcja budynku była całkowicie drewniana wraz z dachem, który pokryty był papą.

Działania strażaków na polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w obronie oraz dwóch prądów wody w natarciu. Na potrzeby dostępu do palącego się wyposażenia usunięto część opłotowania. Na naturalnym cieku wodnym zbudowano punkt czerpania wody.

Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była zamknięta.