Reklama Toyota

Spłonęła stodoła! W akcji 10 zastępów straży pożarnej

Dziś 27 marca (piątek) kilka minut po godzinie 15:30 Zgłoszenie przyjęto na numer alarmowy 998 w formie „formatki” z WCPR-u Poznań do Wolsztyńskich Strażaków o pożarze szopki przy budynkach mieszkalnych w miejscowości Przemęt (Powiat Wolsztyński, Gmina Przemęt).

Na miejsce w pierwszej kolejności wysłano dwa zastępy miejscowych strażaków z OSP Przemęt oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna. Po dojeździe pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar stodoły, w której znajdowały się maszyny rolnicze oraz sprzęt warsztatowy, okazało się, że siły i środki są niewystarczające więc natychmiast zadysponowano dwa zastępy z OSP Kębłowo oraz po jednym z OSP Bucz, OSP Kaszczor, OSP Mochy oraz OSP Świętno. Łącznie na miejsce wezwano 10 zastępów straży pożarnej. Na czas prowadzonych działąń zastęp OSP Siedlec zabezpieczał rejon operacyjny w swojej bazie. W każdej chwili miał być gotowy do alarmowego wyjazdu. 

Konstrukcja budynku była całkowicie drewniana wraz z dachem, który pokryty był papą.

Działania strażaków na polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w obronie oraz dwóch prądów wody w natarciu. Na potrzeby dostępu do palącego się wyposażenia usunięto część opłotowania. Na naturalnym cieku wodnym zbudowano punkt czerpania wody.

Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była zamknięta.

Poprzedni artykułPłonący samochód na drodze wojewódzkiej 175
Następny artykułZderzenie Audi A6 z Hondą Accord