Reklama Toyota

Posypały się mandaty. Blisko 80 wykroczeń w dwa dni

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w minioną środę i czwartek kolejne edycje działań kontrolno-prewencyjnych PRĘDKOŚĆ i NURD skierowanych na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. W trakcie obu działań ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnianych zarówno przez pieszych, jak i zmotoryzowanych. W kilku przypadkach nałożone na sprawców mandaty sięgały 1.500 złotych.

16 i 17 lutego br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dwie akcje, których celem była eliminacja zagrożeń, na które narażeni są uczestnicy ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości w tym zakresie wśród kierujących pojazdami i pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący oraz bezpieczeństwo w obrębie przejść dla pieszych i poza terenem zabudowanym. W wymagających tego sytuacjach informowali o obowiązku korzystania przez niechronionych uczestników ruchu drogowego z elementów odblaskowych, przypominając, że bycie widocznym oznacza jednocześnie bycie bezpiecznym.

Niestety wielu kierujących i pieszych nie ustrzegło się popełnienia wykroczeń. Pierwszego dnia policjanci zatrzymali do kontroli 41 kierujących pojazdami, spośród których 38 poruszało się z nadmierną prędkością. Przekraczający dozwoloną prędkość kierowcy karani byli mandatami, z których najwyższe sięgały 800 złotych.

Kolejnego dnia mundurowi skupiający się na bezpieczeństwie pieszych odnotowali 36 wykroczeń, z których 16 popełnili piesi. Najbardziej bulwersujący przypadek dotyczył kierującego Peugeotem  23-letniego mieszkańca Nowego Tomyśla. Mężczyzna popełnił wykroczenie polegające na wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych, za co ukarany został 1.500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Poprzedni artykułCiężarówka dachowała i wpadła do rowu. Są utrudnienia
Następny artykułPotrącenie kobiety we Wronkach. Ranna kobieta trafiła do szpitala