Reklama samochody.pl

Pożar jednego z apartamentów w miejscowości Wilcze. Straty około 40 tysięcy złotych (zdjęcia)

Foto. OSP Kębłowo

40 tysięcy złotych tyle wyniosły straty po pożarze do jakiego doszło w jednym z apartamentów w miejscowości Wilcze w powiecie wolsztyńskim. Na całe szczęście nikt w pożarze nie ucierpiał.

Do pożaru doszło w piątek 6 stycznia o godzinie 9:18. Wówczas to dyżurny wolsztyńskich strażaków otrzymał zgłoszenie z CPR w Poznaniu, które dotyczyło pożaru w pensjonacie „Drzewosfera”, pożar od kominka.

Po dojeździe na miejsce zastano palące się wnętrze jednego z apartamentów gościnnych pensjonatu „Drzewosfera” w zabudowie szeregowej, tworzącej obiekt o długości około 50m pod wspólną drewnianą konstrukcją dachową. Pożar nie był jeszcze rozwinięty.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu rozpoznania 360°, dla potrzeb prowadzonych działań przydzielono Kanał Ratowniczo Gaśniczy B039, wyznaczono rotę do wejścia z linią gaśniczą i rotę asekuracyjną – ratownicy zostali zabezpieczeni w sprzęt Ochrony Układu Oddechowego. Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się wnętrze pokoju gościnnego, uprzednio schładzając jego strefę podsufitową. Za pomocą turbowentylatora oddymiono pomieszczenia. Następnie wykonano otwór w drewnianym stropie za pomocą piły ratowniczej, aby sprawdzić nieużytkowane poddasze i drewnianą konstrukcję dachową w celu – informuje portal wlkp112.pl asp. Tomasz Ramicki z wolsztyńskiej straży pożarnej

Spaleniu uległo wyposażenie apartamentu: łóżko podwójne, drewniana antresola, dwa materace zlokalizowane na antresoli, zabudowa kominka, okopcone ściany apartamentu. Dowódca akcji wraz z właścicielem oszacował straty na około 40tys. zł w tym budynek 20tys – dodaje Ramicki

Na miejscu pożaru pracowały dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz po jednym zastępie ochotników z Kębłowa i Świętna.

 

 

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Nie żyje trzech nastolatków. Czwarty walczy o życie. Audi zostało zmiażdżone (zdjęcia)
Następny artykułZamordowała znajomego maczetą i mieczem. Wpadła pod dwóch latach