Reklama samochody.pl

Śmiertelna dawka alkoholu. Ukrainiec miał prawie 6 promila alkoholu

Wzorową postawą obywatelską wykazał się w sobotę kierujący z powiatu nowotomyskiego, który błyskawicznie zareagowało na widok pijanego kierowcy, odbierając mu kluczyki od pojazdu!

Niebezpieczny incydent zaistniał 23 października br., około godz. 3:00 w Nowym Tomyślu. Zgłaszający zauważył kierowcę VW Golfa, który w niebezpieczny sposób wjechał na parking. Mężczyznę zaniepokoił sposób jazdy i zachowanie kierowcy. Podszedł do niego i wyczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu więc kontynuowanie dalszej jazdy oraz powiadomił o całym zajściu Policję. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, poddali obywatela Ukrainy badaniu na zawartość alkoholu. Wówczas okazało się, że ma on prawie 6 promili w organizmie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Interwencja ta zapobiegła tragedii, do której mogło dojść na nowotomyskich drogach!

Dziękujemy za wzorową obywatelską postawę!

W sobotę w powiecie grodziskim również doszło do obywatelskiego zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy przez dwie osoby 

Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy i bez prawka koło Grodziska Wielkopolskiego

 

Poprzedni artykułTragedia na pokładzie samolotu. Zmarł pasażer
Następny artykułMłody mężczyzna kierował ciągnikiem siodłowym. Był kompletnie pijany. Jechał do Niemiec