Reklama Toyota

Peugeota prowadził… 10-latek. Pasażerem była matka

Policjanci z Lublina dostali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim 10-latka, który kierował peugeotem. Chłopiec… wiózł swoją matkę. Nieodpowiedzialna kobieta stanie przed sądem. Będzie musiała liczyć się z odpowiedzialnością karną za wykroczenie.

Zgłoszenie o zdarzeniu policjanci z Lublina dostali w sobotę, 17 kwietnia, wieczorem. Ze zgłoszenia 26-latki wynikało, że na drodze zauważyła młodego chłopca, który kierował peugeotem. Na fotelu pasażera siedziała jego matka. Zgłaszająca widząc zagrożenie od razu zareagowała i uniemożliwiła dalszą jazdę nieletniemu.

Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierowcą był 10-latek. Funkcjonariusze sprawdzili alkomatem stan trzeźwości matki nieletniego. Była trzeźwa.

Funkcjonariusze w związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na udostępnieniu pojazdu osobie nieuprawnionej sporządzili notatkę, celem skierowania wniosku do sądu o ukaranie. 38-latce może grozić wysoka grzywna.

Poprzedni artykułPoważny wypadek. Mercedes zderzył się z jeleniem. Ranne dwie osoby (ZDJĘCIA)
Następny artykułAkcja ”Trzeźwy poranek” na polskich drogach. Na terenie powiatu pilskiego wyeliminowano z dróg łącznie 12 nietrzeźwych kierowców