Reklama samochody.pl

Śmierć na torach. Chciała ominąć rogatki uderzyła oplem w pociąg . Kobieta zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)

foto. PSP Nowy Tomyśl

Śmierć na torach. Chciała ominąć rogatki uderzył w opla rozpędzony pociąg InterCity. Kobieta zginęła na miejscach. Tragedia w powiecie nowotomyskim. 

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 10 października o godzinie 09:31. Według zgłoszenia samochód osobowy zderzył się z pociągiem na przejeździe kolejowym w miejscowości Wojnowice w powiecie nowotomyskim. Na miejsce natychmiast zadysponowano  zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego (z relacji na teren chroniony),  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla oraz ochotników z Wojnowic i  Opalenicy, a także zespół ratownictwa medycznego i policję.

Jak informuje portal wlkp112.pl kpt. Damian Żukrowski Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu – Kobieta przy omijaniu pół zapór na przejeździe kolejowym w Wojnowicach wjechała pod pociąg InterCity relacji Warszawa – Szczecin, którym podróżowały łącznie 92 osoby. Na całe szczęście żadnym pasażerom nic się nie stało. Pociąg po zderzeniu z pojazdem zatrzymał się około kilometrze od miejsca zdarzenia.

Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych świadkowie, którzy najechali na miejsce wypadku wyciągnęli osobę poszkodowaną i natychmiast udzielili jej pomocy. Auto po zderzeniu z pociągiem dachowało. Natomiast poza wrakiem pojazdu trwała walka o życie kobiety. Po dojeździe na miejsce pogotowia ratunkowego natychmiast przejęli osobę poszkodowaną. Niestety po około dwóch godzinach lekarz stwierdził zgon 67-letniej kobiety.

Jak informuje portal wlkp112.pl sierż.szt. Mariusz Majewski Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu  Pożarnej w Nowym Tomyślu – Jak na razie z niewyjaśnionych przyczyn 67-letnia kobieta mieszkanka powiatu nowotomyskiego na przejeździe kolejowym w miejscowości Wojnowice na drodze wojewódzkiej 307 ominęła lewym pasem pół zapory i uderzyła w pociąg. Droga na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Ruch kolejowy odbywał się wahadłowo.

Foto. Pomoc Drogowa Buk oraz PSP Nowy Tomyśl
Poprzedni artykułDramat. Kierujący rozpędzonym camaro zabił 4-letnie dziecko na pasach. Sprawca uciekł (ZDJĘCIA)
Następny artykułWypadek. Motorowerzysta trzasnął w volkswagena, bo zajechał mu drogę. Kierowca nie ma prawa jazdy (FILM)