Reklama Toyota

Skoczyła z okna na pierwszym piętrze. Kobietę uratował skokochron

W dniu 28 stycznia 2023 r. o godzinie 22:20. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie, że w jednym z budynków w Kole przy ul. Toruńskiej  kobieta siedzi na parapecie okna na pierwszym piętrze i mówi, że skoczy.

Dyżurny do działań zadysponował zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  w Kole. W wyniku rozpoznania ustalono, że na parapecie pierwszego piętra znajduje się kobieta, która grozi, że dokona skoku.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu prowadzonych działań. Ratownicy rozłożyli skokochron na ziemi pod parapetem okna, na którym siedziała kobieta. Przy asyście Policji strażacy otworzyli drzwi do mieszkania, gdzie znajdowała się kobieta. Tuż po wejściu funkcjonariuszy policji do środka – kobieta skoczyła w dół na skokochron.

Ratownicy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie kobietę przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego, który po przebadaniu zabrał kobietę do szpitala. Działania zakończono.

Po odjeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu zdarzenia pozostał Patrol Policji.

Poprzedni artykułPożar kotłowni w domu jednorodzinnym. Dwie osoby dane opuściły budynek (zdjęcia)
Następny artykułZaginęła 15-letnia Amelia Trzeciak