Reklama Toyota

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym. Dwie osoby dane opuściły budynek (zdjęcia)

28 stycznia br. ok godz. 15:30 do SKKP wpłynęło zgłoszenie z informacją o pożarze dachu w budynku jednorodzinnym. Zgłaszający poinformował, że nie wie dokładnie co się pali i nie potrafi podać dokładnego adresu ponieważ przejeżdża drogą w trakcie zgłaszania. Kluczową informacją jaką przekazał zgłaszający było wskazanie, że dzieje się to w niedalekiej odległości od przystanku autobusowego w miejscowości Rąbczyn, gmina Wągrowiec.

Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy, dwie osoby, opuściły budynek przed przyjazdem służb.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru poprzez podanie prądu wody na palący się materiał palny.

Następnie przewietrzono pomieszczenia budynku oraz wykonano pracę rozbiórkowe nadpalonych belek, które stwarzały istotne zagrożenie.

Budynek sprawdzono przy użyciu detektora wielogazowego i kamery termowizyjnej – urządzenia pomiarowe nie wykazały zagrożenia.

W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

 

Galeria zdjęć z miejsca zdarzenia

📸 JRG Wągrowiec

Poprzedni artykułMakabryczne odkrycie. Śremianin odkrył zwłoki swojego kolegi. Po interwencji służb został zatrzymany
Następny artykułSkoczyła z okna na pierwszym piętrze. Kobietę uratował skokochron