Reklama samochody.pl

Sklepowy złodziej, poszukiwany przez dwie prokuratury wpadł kradnąc

Policjant z komisariatu Poznań Północ w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja. Sprawca ukradł towar warty kilkaset złotych i próbował uciec. Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjanta mężczyzna został ujęty i odpowie za swoje czyny. Okazało się, że 33-latek był poszukiwany przez dwie prokuratury za wcześniejsze sprawy.

Policjant z Komisariatu Policji Poznań Północ podczas robienia zakupów zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Okazała się, że to złodziej. Zabrał towar z koszyka i przekroczył linię kas nie płacąc za niego.

Na całą sytuację natychmiast zareagował policjant po służbie, który pobiegł za złodziejem. W tym samym czasie pracownik powiadomił o tej sytuacji dyżurnego Policji. Niespodziewanie w trakcie ucieczki sprawca wyciągnął z kieszeni gaz pieprzowy i kilkukrotnie użył go w stronę policjanta. Na szczęście to nie przeszkodziło jemu w kontynuowaniu pościgu i po kilkuset metrach funkcjonariusz dogonił uciekiniera, który stawił opór i był agresywny.

Po chwili na miejsce przyjechali policjanci z patrolu, którzy zatrzymali i doprowadzili sprawcę na miejscowy  komisariat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach  okazało się, że jest on poszukiwany przez dwie prokuratury – Poznań oraz Lubin celem ustalenia miejsca pobytu, do spraw z wcześniejszego okresu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, a decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułZasnął podczas jazdy. Rozbił mazdę i ogrodzenie. Dostał za to surowy mandat
Następny artykułPróbowali ukraść maszyny do lodów i wtedy nadjechała policja