Reklama samochody.pl

Policja zatrzymała pięciu sprawców napadu na mieszkanie

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali 5 osób za kradzież rozbójniczą. Napastnicy wtargnęli do obcego mieszkania i chcąc zatrzymać skradzione przedmioty pobili kobietę. Sprawy zostali ustaleni i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło w nocy 27 sierpnia br. To wtedy do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Różanej w Poznaniu zapukała grupa osób. Kiedy zdezorientowana całą sytuacją właścicielka lokalu uchyliła drzwi, napastnicy wtargnęli do środka.

Poszli do pokoju, który wynajmowała 32-latka i ukradli trzy telefony komórkowe. Kiedy kobieta próbowała ich powstrzymać, agresorzy zaczęli ją szarpać i bić po całym ciele, a następnie uciekli.

Cała sytuacja była bardzo dynamiczna. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała poważnych obrażeń ciała i natychmiast zawiadomiła Policję.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że powodem zajścia miało być kilkadziesiąt złotych, które pokrzywdzona miała zwrócić jednemu z napastników za wcześniej uszkodzony telefon.

Po trzech dniach ustaleń operacyjnych policjanci z Wydziału Kryminalnego z KP Poznań – Wilda namierzyli napastników i ustalili ich miejsce przebywania. Pięć osób, w tym czterech mężczyzn i kobieta w wieku od 22 do 40 lat zostali zatrzymali 30 sierpnia br. w podpoznańskim Paczkowie.

Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn grozi im do 10 lat więzienia.

Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźne skradzione mienie, które będzie mogło wrócić do właścicieli.

Poprzedni artykułUciekł z więzienia. Zbieg został zatrzymany
Następny artykułWpadli kolejni pijani kierowcy