Dwaj młodzi złodzieje roweru w rękach policji. Grozi im do pięciu lat więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież roweru w rejonie Smochowic. Mieszkańcy Poznania zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, 20 lutego br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce zatrzymali dwóch mieszkańców Poznania podejrzanych o kradzież roweru o wartości blisko tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło na terenie poznańskich Smochowic. Amatorzy cudzego mienia, kradzieży dopuścili się miesiąc wcześniej.

Kryminalni na podstawie zebranego materiału wytypowali potencjalnych sprawców tego czynu, a także ustalili miejsca ich przebywania. 20 lutego br. policjanci złożyli mężczyznom niezapowiedzianą wizytę. Sprawcy nie kryli zdziwienia na widok mundurowych. Zostali zatrzymani.

21 i 29-latek to mieszkańcy Poznania. Starszy z mężczyzn był już znany funkcjonariuszom ze wcześniejszych konfliktów z prawem.

Podejrzani przyznali się do winy i usłyszeli zarzut z art. 278 Kodeksu Karnego. Za kradzież roweru grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułKierowca szkolnego autobusu dostał zawału w czasie jazdy. Dramatyczna walka o życie mężczyzny
Następny artykułPijany uciekał przed policją. Podróż zakończył na drzewie