Rozbita szajka, która wysadzała bankomaty

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamanie i usiłowanie włamania do bankomatu.

11 października ub. r. w środku nocy w Sierakowie mężczyźni próbowali włamać się do bankomatu. Mimo tego, że nie udało im się włamać do bankomatu to bankomat oraz budynek został uszkodzony. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na miejscu zdarzenia oględziny przeprowadzili eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego. Zabezpieczone ślady wskazywały na to, że mężczyźni podjęli próbę wysadzenia bankomatu za pomocą łatwopalnego gazu. Policjanci ustalili, że sprawców było dwóch i poruszali się samochodem osobowym marki Renault Laguna.

W grudniu ub. r. na terenie województwa lubuskiego policjanci zlokalizowali miejsce, gdzie mężczyźni pozostawili samochód. Niedługo później policjanci ustali dane personalne sprawców, którymi okazali się być mieszkańcy województwa lubuskiego w wieku 40 i 41 lat.

Analiza zebranych dowodów wskazywała na to, że mężczyźni mają również na swoim koncie włamanie do bankomatu w Ząbkowicach Śląskich w lipcu 2023.

17 stycznia mężczyźni zostali zatrzymani. W ich miejscu zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie o łącznej wartości 400 tysięcy złotych, a także butle gazowe z reduktorem oraz telefony komórkowe.

Jeden z mężczyzn w przeszłości był skazany przez niemiecki sąd na karę trzech lat pozbawienia wolności za włamania do bankomatów na terenie Niemiec, drugi nie był nigdy notowany przez policję.

18 stycznia mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania do bankomatu w Ząbkowicach Śląskich oraz usiłowania włamania do bankomatu w Sierakowie. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

To nie koniec sprawy. Według zgromadzonego materiału dowodowego zostaną przedstawione kolejne zarzuty.

Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie. Ciało leżało kilkaset metrów dalej
Następny artykułOhyda. Okradli bezdomne pieski