Reklama samochody.pl

Pożar mieszkania na szóstym piętrze (ZDJĘCIA)

13 stycznia 2022 roku, w godzinach popołudniowych, zastępy z JRG nr 2 w Poznaniu zostały zadysponowane do pożaru mieszkania zlokalizowanego na 6 piętrze w budynku wielorodzinnym przy ul. Głogowskiej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z lokalu w którym powstał pożar oraz całego piętra budynku ewakuowali się wszyscy mieszkańcy. Po wejściu ratowników do mieszkania okazało się, że nie trzeba podejmować działań gaśniczych. Pożar w mieszkaniu objął lampę stojącą na stole, obrus, krzesła, firany oraz cześć mebli.

W późniejsze fazie działań okazało się, że po zauważeniu pożaru właścicielka podjęła próbę gaszenia pożaru, po czym wychodząc z mieszkania zamknęła drzwi. Pożar częściowo został ugaszony przez właścicielkę, a częściowo samoistnie zgasł.

Działania strażaków ograniczyły się do oddymiania mieszkania i klatki schodowej oraz do udzielenia pierwszej pomocy właścicielce mieszkania. Po przebadaniu najpierw przez strażaków, a następnie przez ratowników medycznych, nie została zakwalifikowana do przewiezienia do szpitala, a jej stan zdrowia nie wskazywał na zatrucie tlenkiem węgla.

Przed wpuszczeniem mieszkańców do budynku sprawdzono miernikami czy występuje zagrożenie tlenkiem węgla.
Całe szczęście w czasie pożaru nikt nie został poszkodowany, a straty popożarowe były stosunkowo niewielkie, dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej akcji gaśniczej właścicielki mieszkania, która ugasiła pożar bez „kropli wody”.

Poprzedni artykułStraszne. Mercedes rozpadł się na pół. Mężczyzna cudem przeżył (ZDJĘCIA)
Następny artykułMężczyzna ukradł 48 sztuk krzewów ozdobnych. Poznajesz go? Zgłoś się na policję (WIDEO)