Przebadano 726 kierowców. Czterech kierowało pojazdami na podwójnym gazie

30 stycznia br. od wczesnych godzin porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Rakoniewicach przeprowadzili akcje „Trzeźwy poranek”. Przebadano 726 kierowców.

Działania przeprowadzone zostały głównie na terenie miejscowości Rakoniewice. Policjanci o godz. 5:35 na ul. Nowotomyskiej zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Badanie trzeźwości u 43-letniego mężczyzny wykazało 0,56 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego kierowcę na „podwójnym gazie” funkcjonariusze zatrzymali o godzinie 5:50 na ul. Pocztowej. Mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, kierował oplem mając 0,29 promila w organizmie.

Podczas działań o godzinie 7:10 na ul. Krystyny policjanci skontrolowali trzeźwość kierującego audi. 62-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego wydmuchał 0,27 promila.

Badaniu trzeźwości poddano również kierowcę samochodu marki renault, który o godzinie 7:20 jechał ul. Wielichowską. Badanie trzeźwości u 25-latka wykazało, że w organizmie mężczyzny jest 0,54 promila.

Mężczyznom zatrzymano prawo jazdy. Kierowcy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Poprzedni artykułOstrzeżenie! Gwałtowny wiatr w naszym województwie!
Następny artykułDramat w Kaliszu.Mężczyzna został wciągnięty w tokarkę. Nie żyje (zdjęcia)