Reklama samochody.pl

„Próba ognia” to symulacyjna gra planszowa dedykowana Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym.

„Próba ognia” to symulacyjna gra planszowa dedykowana Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. Doskonała do stosowania podczas zbiórek, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, gdy aura nie pozwala na trening sprawności pożarniczej na zewnątrz. Gra przeznaczona jest dla zespołów 7-8 osobowych w wieku 12+. Podczas rozgrywki ścierają się ze sobą żywioł i zastępy straży pożarnej. Gra przygodowa o wielu zmiennych wariantach. Rozwija podstawowe kompetencje: praca zespołowa, współodpowiedzialność, wiedza z zakresu wiadomości potrzebnych małym strażakom. 

Wydawcą gry jest Fundacja ORLEN, która w swoim projekcie Ambasador gry PRÓBA OGNIA, przeszkoliła osoby propagujące grę w każdym województwie. Ambasadorzy gry prowadzą rozgrywki instruktażowe z drużynami na swoim terenie. Drużyna zyskuje grą planszową, a opiekun drużyny wsparcie merytoryczne ambasadorów. W lutym br. odbędzie się w OSP we Wroniawach spotkanie wpierające opiekunów drużyn objętych programem.

Jak pozyskać grę dla swojej drużyny?

W Wielkopolsce działają dwa zespoły instruktorskie. Wystarczy zaprosić jeden z nich na rozgrywkę instruktażową. Ambasadorzy po przeprowadzonej grze pozostawią jeden egzemplarz dla drużyny.

Ambasadorkami gry na naszym terenie są druhny Małgorzata i Cecylia Schonfeld z OSP Wroniawy. Od września przeszkoliły 11 drużyn i ciągle otrzymują nowe zaproszenia.  Gra dotarła do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy:

OSP Wroniawy (pow. wolsztyński)
OSP Kamieniec (pow. grodziski)
OSP Zbąszyń (pow. nowotomyski)
OSP Chobienice (pow. wolsztyński)
OSP Stare Bojanowo (pow. kościański)
OSP Barchlin (pow. wolsztyński)
OSP Granówko (pow. grodziski)
OSP Rostarzewo (pow. grodziski)
OSP Rakoniewice (pow. grodziski)
OSP Witaszyce (pow. jarociński)
OSP Golina (pow. jarociński)

Zachęcamy drużyny z Wielkopolski do udziału w projekcie. Kontakt z ambasadorami gry: ambasador.probaognia.wlkp@gmail.com  lub w mediach społecznościowych.

Poprzedni artykułMakabryczne odkrycie. Strażacy otworzyli mieszkanie i znaleźli ciało kobiety
Następny artykułSzok. 7-miesięczna dziewczynka zostawiona w oknie życia