Nie żyje młoda kobieta. Kierowca był pijany. Tragedia w powiecie wolsztyńskim

Młoda kobieta zginęła na miejscu w tragicznym wypadku, do którego doszło w powiecie wolsztyńskim.

Wszystko wydarzyło się w sobotę 4 maja kilka minut przed godziną 6:00. Wówczas to wolsztyńskie służby ratunkowe za pomocą systemu eCall otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem jednego samochodu. Z pierwszych podanych informacji wynikało również, że jedna osoba jest nieprzytomna.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, ochotników z Siedlca, Wroniaw,  Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Kierujący samochodem Volkswagen Taigo 23-letni mężczyzna zamieszkały na terenie Niemiec znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,42 mg/l) na łuku drogi polnej w Powodowie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. W następstwie zdarzenia, pasażerka pojazdu 23-letnia mieszkanka gminy Wolsztyn poniosła śmierć mówi dla portalu wlkp112.pl Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji 

Drugi z pasażerów 19-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn doznał ogólnych potłuczeń i pozostał na obserwacji w wolsztyńskim szpitalu. Kierujący pojazdem został zatrzymany w policyjnym areszcie dodaje Adamczyk

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które prowadzi wolsztyńska jednostka policji. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNajserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka
Następny artykułPoważny wypadek na DK32 koło Kargowej. Rannych pięć osób (ZDJĘCIA)