Reklama samochody.pl

Pracownik okradł firmę, w której pracował. Połakomił się na betonowe elementy chodnika i wywoził je firmową koparką

Pracownik okradł firmę, w której pracował. Połakomił się na betonowe elementy chodnika

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili i postawili zarzuty 36-letniemu mieszkańcowi powiatu średzkiego, który okradł jedną ze spółek samorządowych. Ukradł pięć palet betonowych elementów do budowy wiejskiego chodnika.

W połowie grudnia ub.r. średzka komenda policji otrzymała zawiadomienie od jednej ze spółek samorządowych o tym, że z jej zasobów skradziono kilka palet kostki brukowej.

Pokrzywdzone przedsiębiorstwo wskazywało, że nie zna dokładnych okoliczności i czasu zniknięcia materiałów budowlanych. Z uwagi na wartość skradzionego mienia, która wynosiła blisko 2,5 tys. zł sprawą zajęli się policjanci kryminalni.

Wszystko wskazywało na to, że sprawca musiał przygotować się do popełnienia przestępstwa i użyć do kradzieży betonowych elementów ciężkiego sprzętu.

Kilkanaście dni od zawiadomienia, funkcjonariusze mieli już pełen obraz tego co się stało z 4 paletami betonowej kostki i jedną paletą obrzeży chodnikowych. Okazało się, że za sprawą kradzieży materiału budowlanego, stał pracownik spółki.

Mężczyzna wykorzystał koparkę przedsiębiorstwa i systematycznie wywoził palety do innej miejscowości, gdzie składował je u znajomego na podwórku. Jego przejażdżki koparką dokładnie zarejestrował firmowy system GPS.

36-latek usłyszał zarzuty pod koniec grudnia. Odpowiedział za przywłaszczenie cudzej rzeczy. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Kierowca bmw miał tylko 29 lat
Następny artykułDrogowy dramat. Trzy oosby nie żyją. Tragedia na autostradzie A2 (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)