Środa Wielkopolska. Policjanci zatrzymali cztery prawa jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu średzkiego. Podczas kontroli głównych dróg nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców. Cztery osoby straciły prawo jazdy, w tym trzy osoby, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym oraz jedna osoba, która przekroczyła prędkość na drodze krajowej nr 11 będąc w stanie nietrzeźwości.

Miniony weekend dla średzkiej drogówki był bardzo pracowity. W ciągu trzech dni prawo jazdy straciły cztery osoby, w tym trzy osoby za zbyt szybką jazdę samochodem w terenie zabudowanym oraz jedna osoba, która w niedzielny poranek przekroczyła dozwoloną prędkość będąc w stanie nietrzeźwości.

Pierwszą osobą, która straciła prawo jazdy był mieszkaniec gminy Miłosław, który kierując pojazdem marki kia w miejscowości Winna Góra pędził z prędkością 110 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Mężczyzna otrzymał również mandat karny w wysokości 2000zł i przypisano mu 15 punktów karnych.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się mieszkaniec gminy Środa Wlkp., który w miejscowości Boguszyn kierował pojazdem marki opel. Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h., gdzie ograniczenie prędkości wynosi do 50 km/h. Za swój czyn otrzymał mandat karny w wysokości 1500zł i zostało mu przypisanych 13 punktów karnych. Tym samym zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Trzecią osobą, która straciła prawo jazdy była mieszkanka gminy Dobrzyca, która w miejscowości Klęka kierowała pojazdem marki bmw z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie na tym odcinki drogi jest oganiczenie prędkości do 50 km/h. Kobieta również otrzymała mandat w wysokości 1500 zł. i 13 punktów karnych.

20 sierpnia br. przed godziną 8.00 funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego poinformował dyżurnego naszej jednostki o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej, który na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Pętkowo kierował pojazdem marki fiat bravo z prędkością 150 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Kierowcę zbadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Poznań za swój czyn odpowie przed sądem.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Poprzedni artykułKobieta przeżyła koszmar. Stalker podszywał się pod nią i umawiał na seks z różnymi mężczyznami
Następny artykułJakie adaptogeny warto włączyć do swojej codziennej diety?