Reklama samochody.pl

POZNAŃ Oszuści podawali się za lekarzy. Mówili o pieniądzach na szczepionki dla bliskich. Seniorzy stracili oszczędności

W środę, 1 czerwca, w Poznaniu doszło do kolejnych oszustw, których ofiarami padły osoby starsze. Oszuści podawali się za lekarzy. Seniorzy stracili swoje oszczędności wierząc, że pomagają bliskim w chorobie. Oszuści podając się za lekarzy pod pretekstem podania kosztownej szczepionki chorym, wyłudzili od seniorów kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na poznańskim Grunwaldzie. Do starszej kobiety na stacjonarny numer telefonu zadzwonił mężczyzna, podający się za lekarza. Oszust w rozmowie oświadczył, że bliska jej osoba leży w ciężkim stanie  szpitalu i konieczne jest jej podanie kosztownej szczepionki. 85-latka uwierzyła rozmówcy. Sadząc, że pomaga choremu bratankowi, spakowała 20 tys. złotych i przekazała nieznanej kobiecie, który przyszła do jej domu.

Do drugiego przestępstwa doszło na terenie Nowego Miasta. Sposób działania sprawców był bardzo podobny jak w pierwszym przypadku. Seniorka przekazała oszustom pieniądze na leczenie bliskiej osoby wierząc, że pomaga rodzinie. W ten sposób straciła 10 tys. złotych.

Funkcjonariusze ponownie apelują, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. Przestępcy podają się za lekarzy, pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada, a nawet policjanta!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Poprzedni artykułKompletnie pijany uderzył citroenem w alfę romeo i uciekł. Pojechał na zakupy
Następny artykułW zakładzie stolarskim była ukryta profesjonalna uprawa konopi indyjskich