Reklama samochody.pl

Poznań/Grunwald – Policjant śledczy wpadł na trop, który doprowadził go do podejrzanego o podpalenie

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zarzut za zniszczenie mienia o wartości blisko 190 tys. złotych, to wynik pracy policjanta z pionu Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Poznań – Grunwald. Funkcjonariusz w trakcie wykonywania czynności procesowych wpadł na trop, który doprowadził go do przestępcy- mężczyzny podejrzanego o podpalenie wiaty garażowej i spowodowanie tym wielu zniszczeń.

27 marca br. w nocy policjanci z Grunwaldu otrzymali sygnał o wybuchu pożaru na ulicy Ezopa w Poznaniu. Na miejsce zadysponowana została grupa śledcza, która wykonała oględziny wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

Po ich zakończeniu okazało się, że pożar nie był przypadkiem, lecz celowym działaniem człowieka. Ten fakt, został w późniejszym etapie postępowania potwierdzony innymi dowodami. W związku z tym przestępstwem, zniszczeniu uległy dwie drewniane wiaty garażowe, samochód marki Lexus oraz elektronarzędzia. Straty zostały oszacowane na blisko 190 tys. złotych.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajął się policjant z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KP Poznań – Grunwald. W trakcie rutynowych czynności wykonywanych przy tego typu zdarzeniach, funkcjonariusz wpadł na trop podejrzanego.

Początkowo dotarł do informacji, że w tym rejonie w ostatnim czasie często widywany był mężczyzna z psem, który podejrzanie się zachowywał. Jak się później okazało, ten szczegół był kluczowy dla sprawy.

Policjant postanowił to sprawdzić. Prześledził zebrane dowody i przeanalizował dokładnie zabezpieczony na miejscu zdarzenia materiał. Idąc tym tropem, ustalił dodatkowe wątki tego dochodzenia i wytypował sprawcę.

Podejrzany został zatrzymany 31 marca br. w rejonie poznańskiego Grunwaldu. 32-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Decyzją prokuratora mężczyzna został oddany pod dozór Policji.

Poprzedni artykułPożar domu w miejscowości Niewierz. Właściciel poszkodowany (zdjęcia)
Następny artykułKalisz. Płonęło poddasze kamienicy. Ewakuowano 20 osób (zdjęcia)