Reklama Toyota

Kalisz. Płonęło poddasze kamienicy. Ewakuowano 20 osób (zdjęcia)

W dniu 4 kwietnia 2023 rok, o godzinie 16:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Górnośląskiej.

Po dojeździe do kamienicy od strony ul. Lipowej stwierdzono silne zadymienie na całej powierzchni dachu nad ogniomurkami. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia KDR podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców kamienicy. Łącznie ewakuowano 20 osób. Ratownicy wykonali otwory na dachu przy użyciu pił ratowniczych celem lokalizacji pożaru.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Miejski PSP w Kaliszu: st. bryg. Tomasz Polak. W pobliżu terenu działań podstawiony został autobus przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kalisza dla ewakuowanych mieszkańców. Na miejsce przybył Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po zakończonych działaniach gaśniczych zakazał użytkowania kamienicy.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kalisza przygotowało lokale zastępcze dla ewakuowanych lokatorów mieszkań. Dalsze działania straży polegały na zbudowaniu tymczasowej konstrukcji dachu i zabezpieczeniu otworu przy użyciu plandeki dostarczonej przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kalisza.

W działaniach brała również udział Grupa Operacyjna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

📷mł. asp. Szymon Zimny

Poprzedni artykułPoznań/Grunwald – Policjant śledczy wpadł na trop, który doprowadził go do podejrzanego o podpalenie
Następny artykułOjczym znęcał się nad 8-latkiem. Mamy nowe informacje