Reklama Toyota

Pożar szopy z drewnem. Zagrożony budynek mieszkalny jednorodzinny [ZDJĘCIA]

Roland Buśko - Wolsztynnaszemiasto

Dziś 22 kwietnia około godziny 18:09 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Wolsztynie otrzymało zgłoszenie o pożarze szopy w której składowane jest drewno. Zagrożony był budynek mieszkalny jednorodzinny znajdujący się w odległości kilku metrów. Pożar miał miejsce w miejscowości Chorzemin. 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Wolsztyn oraz dwa zastępy OSP Kębłowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się drewno w szopie oraz jej konstrukcja. Właściciel używając węża ogrodowego próbował ugasić pożar. Sąsiedzi pomagali w usuwaniu materiałów palnych znajdujących się w szopie.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się konstrukcję dachu oraz znajdujące się drewno w szopie. Nadpalone drewno, kwietniki oraz plastikowe beczki zostały usunięte na bezpieczną odległość od obiektu oraz obficie zalane prądem wody.

Przy wykorzystaniu sprzętu burzącego przewracano drewno oraz zlewano prądem wody w natarciu. Budynek jednorodzinny nie został objęty pożarem.

Opracował: asp.sztab. Maciejewski W. 

Poprzedni artykułPożar budynków inwentarskich w Biadkach [ZDJĘCIA]
Następny artykułNocny pożar poszycia leśnego [ZDJĘCIA+FILM]