Reklama Toyota

Wybuch butli z gazem i pożar budynku mieszkalnego

W nocy 17 marca (wtorek) około godziny 23:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Kaliszu na ulicy Dożynkowej.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce pożaru zastano wydobywający się dym oraz ogień z dachu budynku jednorodzinnego oraz przylegającego do niego budynku gospodarczego.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się dach obu obiektów, oraz odłączeniu instalacji elektrycznej, Dowódca otrzymał od mieszkańców informacje, że przed przybyciem zastępów straży pożarnej miała miejsce eksplozja 5 kg opróżnionej butli po gazie propan-butan znajdującej się w budynku gospodarczo.

W momencie wynoszenia z budynku 11 kg butli z gazem propan-butan znajdującej się w kuchni doszło do kolejnej eksplozji pustej 5 kg butli w budynku gospodarczym. Na skutek eksplozji nikt nie odniósł obrażeń oraz nie doszło do naruszenia stabilności konstrukcji budynku. Po dojeździe kolejnych sił i środków sprawiono podnośnik hydrauliczny i podano z niego kolejny prąd wody w natarciu na dachu budynku. Po całkowitym ugaszeniu pożaru przystąpiono do zabezpieczenia dachu za pomocą plandeki przez SGRW Kalisz.

W działaniach trwających około 4 godzin brało udział w sumie 8 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz – Lis.

ŹRÓDŁOKM PSP Kalisz oraz dzięki współpracy z Kalisz24info
Poprzedni artykułPożar samochodu w Łobżenicy
Następny artykułPożar stolarni. W akcji 8 zastępów straży pożarnej