Reklama samochody.pl

Pożar stodoły. W środku znajdowało się drzewo. Budynek spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

W dniu 10 października 2023 o godzinie 21:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Glinno.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował trzy zastępy gaśnicze z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, i po jednym zastępie z OSP Wytomyśl, OSP Róża, OSP Bukowiec, OSP Jastrzębsko Stare.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano budynek gospodarczy objęty w całości pożarem, który pełnił rolę drewutni i był wypełniony drewnem opałowym.

Działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów gaśniczych na płonący budynek, zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego z pobliskiego stawu oraz sieci hydrantowej. Dalsze działania polegały na wynoszeniu spalonego drewna oraz jego dogaszaniu, prowadzeniu prac rozbiórkowych celem wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Na zakończenie działań budynek sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem wystąpienia sygnatur ciepła.

Dochodzenie o przyczynach powstania pożaru prowadzi Policja.

Poprzedni artykuł74-latek za kierownicą potrącił na pasach kobietę
Następny artykułNie ustąpił pierwszeństwa i doszło do wypadku. Ranny młody mężczyzna (ZDJĘCIA)