Reklama Toyota

W jednej chwili stracili wszystko. W ich domu doszło do pożaru (zdjęcia)

63 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Kamionka, gmina Kleczew. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło tuż po godz. 01.00, w dniu 28 lutego 2023 r.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono wydobywający się dym z poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem strażaków oraz odłączył prąd od budynku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palący się budynek. W tym samym czasie rota ratowników zabezpieczona w sprzęt ochrony układu oddechowego weszła do wewnątrz budynku, w celu lokalizacji pożaru. Ze względu na bardzo duże zadymienie, promieniowanie cieplne oraz odpadające elementy sufitu, które stwarzały zagrożenie, wycofano strażaków z budynku. Następnie ratownicy przystąpili do wykonania otworów wentylacyjnych i rewizyjnych w dachu, które umożliwiły dotarcie do pożaru na poddaszu. Prowadzona była wentylacja przy użyciu wentylatorów z jednoczesnym podawaniem wody na palące się poddasze. W trakcie prowadzonych działań część dachu uległa zawaleniu.

Po zlokalizowaniu pożaru, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono rozkład temperatur w całym budynku oraz przystąpiono do rozbiórki uszkodzonych i tlących elementów dachu, które następnie dokładnie dogaszono.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie, z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Słupcy i Gnieźnie oraz druhowie z OSP Kleczew, OSP Budzisław Kościelny, OSP Jabłonka, OSP Złotków, OSP Ślesin i OSP Ostrowite. Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

📷PSP Konin

Poprzedni artykułSkandal w OSP Barlinek. Ktoś zrobił kobiecie w remizie nagie zdjęcia. Sprawę zgłoszono policji
Następny artykułNa Drodze – Patrz i Słuchaj. Kolejna akcja policji, która będzie trwała przez cały marzec