Reklama samochody.pl

Pożar. Spłonął dach budynku gospodarczego. Akcja trwała blisko pięć godzin (ZDJĘCJA)

OSP Otorowo

Do kolejnego pożaru w powiecie szamotulskim doszło w godzinach rannych w miejscowości Sokolniki Małe, tym razem płonął budynek gospodarczy. 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach zgłoszenie odebrał w sobotę 1 stycznia o godzinie 7:27. Według osoby zgłaszającej w Sokolnikach Małych doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce pożaru natychmiast wysłano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Szamotuł oraz po jednym zastępie ochotników z Brodziszewa, OSP Otorowa, Kaźmierza, Sokolniki Małych.

Do działań straży pożarnej polegało na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się dach i poddasze, sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia, dozorowaniu pogorzeliska oraz zabezpieczeniu taśma ostrzegawczą przed dostępem osób postronnych.

Spaleniu uległ praktycznie cały dach opuszczonego budynku gospodarczego. Działania wszystkich zastępów trwały blisko pięć godzin. Na tą chwilę nie wiadomo co było przyczyną wybuchu pożaru.