Reklama Toyota

Pożar balotów w Lipnicy. Spłonęło blisko 220 sztuk balotów. Prawdopodobnie doszło do podpalenia (ZDJĘCIA)

foto. OSP Otorowo

Już kilkanaście minut po północy Szamotulscy strażacy otrzymali pierwsze zgłoszenie w nowym 2021 roku, a dotyczyło ono pożaru balotów w miejscowości Lipnica. Akcja trwała blisko siedem godzin. 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach o godzinie 00:37 otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu na polu. Takie informacje przekazała osoba zgłaszająca. Na miejsce natychmiast wysłano po jednym zastępie strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Szamotuł a także ochotników z Otorowa,Brodziszewa, Kaźmierza, Ostrorogu i Wronek.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się stóg, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obroni dwóch stogów znajdujących się w pobliżu, dowożeniu wody do pożaru oraz dozorowaniu pogorzeliska.

Spaleniu uległo około 220 sztuk balotów, a przyczyną powstania pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Działania trwały blisko siedem godzin. Dokładne przyczyny jak doszło do pożaru ustala szamotulska policja.

 

Poprzedni artykułOdpalał fajerwerki na środku ulicy. Został potrącony przez busa. Mogło dojść do tragedii (FILM)
Następny artykułPożar. Spłonął dach budynku gospodarczego. Akcja trwała blisko pięć godzin (ZDJĘCJA)