Ludzie zombie po fentanylu. Błyskawicznie uzależnia

W internecie pojawiło się nagranie osób odurzonych fentanylem. Zachowują się jak zombie. W USA uzależnienie od fentanylu to już plaga.

Nagranie osób odurzonych fentanylem jest z Poznania. Daj mężczyźni zachwouja się jak zombie. Jeen klęczy, drugi stoi kiwając się. Eryk Matuszkiewicz, toksykolog ze szpitala miejskiego im. Raszei we rozmowie z epoznan.p[ przyznał, że w Poznaniu pojawiają się przypadki osób uzależnionych fentanylem, ale też środkami do niego podobnymi jak oksykodon czy morfina.

Toksykolog dodał, że  widać tendencję wzrostową w skali 2 do 3 miesięcznie. Kiedyś nie było ani jednego. Nie jest to jeszcze epidemia, ale pamiętajmy, że fentanyl błyskawicznie uzależnia.  Jest stosowany m.in. w onkologii lub anestezjologii do wprowadzania w stan śpiączki farmakologicznej. Działa przeciwbólowo oraz euforyczne powodujący spowolnione ruchy.

Po fentanylu osoba jest nieprzytomna, układ oddechowy zwalnia i może przestać oddychać, co może doprowadzić do śmierci.

Jak informuje epoznan.pl, po jednym użyciu fentanylu na pewno nie dojdzie do uzależnienia, ale już przyjmowanie go przez dwa tygodnie daje niemal pewne uzależnienie.

Poprzedni artykułMatka jednego z przedszkolaków przywłaszczyła pieniądze dzieci. Była skarbnikiem grupy
Następny artykułBMW owinęło się na drzewie, silnik upadł daleko w polu. Młody kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)