Reklama samochody.pl

Pożar lasu przy ośrodku wypoczynkowym w Rudnie (ZDJĘCIA)

W dniu dzisiejszym, w poniedziałek, 10 sierpnia, około godziny 14:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Rudno.

Z przekazanych informacji do Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wynikało, że do pożaru lasu doszło tuż przy Ośrodku Wypoczynkowym „WILGA” w Rudnie. Z racji ogromnej suszy na miejsce zadysponowano po dwa zastępy strażaków z OSP Świętno, OSP Kębłowo, OSP Obra oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna. Łącznie zadysponowano siedem jednostek straży pożarnej.

Jeszcze przed przyjazdem pierwszego zastępu straży na miejsce harcerze oraz osoby, które wypoczywają na wakacjach w ośrodku za pomocą gaśnic oraz łopat skutecznie ugasili ogień, by dalej się nie rozprzestrzeniał.

Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce (OSP Świętno) strażacy podali dwa prądy wody na palącą się ściółkę, w celu dokładnego ugaszenia pożaru. Po kilkunastu minutach zakończono działania i wszystkie jednostki udały się do swoich koszar. Spaleniu uległo około 100 metrów kwadratowych.

Poprzedni artykułŚmierć na chodniku w upalny dzień
Następny artykułTragiczny w skutkach wypadek. Śmierć na torach pod Piłą. [ZDJĘCIA]