Reklama Toyota

Pożar kuchni w budynku mieszkalnym. Strażacy ewakuowali dwie osoby i psa [ZDJĘCIA]

Dziś w piątek 29 maja około godziny 6:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie odebrał zgłoszenie z WCPRu Poznań o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Jastrowie.

Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano łącznie aż siedem pojazdów pożarniczych w tym cztery ratowniczo-gaśnicze, wysięgnik koszowy, dwa wozy operacyjne z grupą operacyjną Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie.

Na miejscu działały również służby pogotowia gazowego, energetycznego, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

| POLECANE – Nietypowa akcja strażaków z Kościana. Ratowali psa w lesie [ZDJĘCIA]

Do pożaru doszło na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w jednym z mieszkań w pomieszczeniu kuchennym. Strażacy w trakcie prowadzonych działań ewakuowali jedną osobę z piętra, gdzie rozwinął się pożar. Drugą osobę ewakuowano z balkonu wraz z czworonogiem (pies).

Jedna osoba została poszkodowana i opatrzona przez przybyły na miejsce pożaru zespół ratownictwa medycznego. Osoba ta nie wymagała hospitalizacji.

| POLECANE – Wypadek dwóch samochodów ciężarowych [ZDJĘCIA]

Spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne wraz z wyposażeniem. Zadymieniu oraz okopceniu uległy pozostałe pomieszczenia mieszkania i przylegającego ciągu komunikacyjnego.

Na miejscu łącznie działało około 30 osób z przybyłych służb ratowniczych. Działania trwały niespełna trzy godziny.

foto: JRG Złotów

Poprzedni artykułNietypowa akcja strażaków z Kościana. Ratowali psa w lesie [ZDJĘCIA]
Następny artykułCzołowe zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką [ZDJĘCIA]