Poważne potrącenie. Sprawcy grozi do trzech lat więzienia

W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącony został mężczyzna. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 30 marca. Wówczas to funkcjonariusze złotowskiej drogówki zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych w miejscowości Jastrowie. Po przybyciu na miejsce ustalili przebieg zdarzenia.

Przed przejściem na ul. Wojska Polskiego, zatrzymał się pojazd jadący od strony miasta, który ustępował pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu przez jezdnię. Gdy 29 letni pieszy, był już na przejściu, został potrącony przez pojazd jadący od strony Złotowa, który się nie zatrzymał i nie ustąpił pierwszeństwa. Pieszy został uderzony przez pojazd, który zatrzymał się dopiero za przejściem.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala z licznymi obrażeniami ciała, w stanie niezagrażającym jego życiu.

49 letni kierowca osobówki – sprawca wypadku w chwili zdarzenia był trzeźwy, stracił uprawnienia do kierowania. Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności wypadku, zajmą się policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Poprzedni artykułPodejrzany morderca Marcin W w rękach policji. Sam zgłosił się na policję
Następny artykułDramat na drodze. Jedna osoba zginęła w wypadku z udziałem dwóch samochodów