Potężny pożar tartaku. Z żywiołem walczono ponad sześć godzin (zdjęcia)

111 strażaków przez ponad 6 godzin zmagało się z pożarem tartaku w Grodźcu przy ul. Leśnej. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło o godz. 10.05, 10 stycznia 2023 r.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono całkowicie objęty pożarem budynek hali przeznaczonej do produkcji peletu. Do budynku przylegała wiata oraz suszarnia drewna.

Działania strażaków polegały na podaniu wody w obronie na budynek suszarni oraz wiatę magazynową. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej podano kolejne prądy wody na palący się budynek. W trakcie działań pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli zasilanie na sieci średniego napięcia. Na miejsce przybyła grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz Komendy Miejskiej PSP w Koninie. Kierowanie działaniami ratowniczymi przejął bryg. Maciej Pilarski Komendant Miejski PSP w Koninie.

W stan gotowości zostały postawione zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Turku oraz druhowie z OSP Kowale Księże, OSP Przykona i OSP Kowale Pańskie, które stanowiły odwód taktyczny i stacjonowały w Komendzie Powiatowej PSP w Turku.

Powyższe działania pozwoliły na likwidację pożaru oraz ograniczyły rozprzestrzenia się ognia na sąsiednie obiekty. W wyniku tego pożaru spaleniu uległa hala produkcji peletu. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Słupcy, druhowie z OSP Kuchary Kościelne, OSP Grodziec, OSP Biskupice, OSP Królików, OSP Lisiec Wielki, OSP Rychwał, OSP Rzgów, OSP Brzeźno, OSP Lądek, OSP Siąszyce, OSP Grochowy, OSP Chorzeń, OSP Kramsk, OSP Stare Miasto oraz OSP Ślesin.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek na torach. Nie żyje mężczyzna
Następny artykułZderzenie osobówki z pociągiem. Służby na miejscu