Reklama Toyota

Pożar hali produkcyjno-magazynowej. Straty to aż 600 tys. zł [ZDJĘCIA]

PSP Złotów

O północy z 6/7 maja pożar hali produkcyjno-magazynowej w miejscowości Zakrzewo, Gmina Zakrzewo, powiat złotowski. Pożar na jednym z zakładów o profilu przerobu drewna. Do pożaru zostały skierowane siły PSP i OSP łącznie w ilości 21 pojazdów i 95 strażaków.

W działaniach brały udział pojazdy ratowniczo-gaśnicze, zaopatrzenia wodnego – lekkie, do pracy na wysokości i samochody operacyjne z grupa operacyjna komendanta powiatowego.

Obiekt w, którym powstał pożar przeznaczony do produkcji brykietów z trocin. Działania polegały na gaszeniu obiektu objętego pożarem, obronie pozostałych hal produkcyjnych składowanych wyrobów gotowych – drewnianych oraz wykonaniu ok 800 metrów linii zaopatrzenia wodnego z pobliskiego jeziora. Prace strażaków wspierał ciężki sprzęt mechaniczny właściciela zakładu w postaci koparki.

Zniszczeniu spaleniu uległ budynek do produkcji brykietu, gotowy wyrób – kilkanaście ton na paletach. Działania trwały niespełna 4,5 godziny. Straty wstępne oszacowano na 600 tys. zł, uratowano mienie znacznie większe. Przyczyna wstępna w trakcie zakończonych działań – wady procesów technologicznych.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami. 

Poprzedni artykułUciekał fordem jak szalony. Policjanci musieli radiowozem zepchnąć go z drogi [ZDJĘCIA]
Następny artykułTragedia. Mężczyzna utonął w stawie [ZDJĘCIA]